Az aranylábú Száguldó Őrnagy

2021-08-27

Puskás Ferenc tizenöt éve kapta meg a Golden Foot-díjat.

Az elismerést a La Gazzetta dello Sport című olasz újság és a monacói székhelyű World Champions Club hozta létre 2003-ban. A díjat nemzetközi sportújságírókból álló testület osztja ki minden évben két kategóriában. Az elsőben a még aktív, de a 28. életévét már betöltött játékosokat jutalmazzák. A második kategóriában a múlt legendái közül választják ki a győztest. A Golden Foot-díjat csak egyszer lehet elnyerni, s azok érdemelhetik ki, akik pályafutásuk során sportteljesítményükkel, és magánéletükkel, illetve személyiségükkel sokat tettek a labdarúgásért. A Golden Foot-győztesek lábnyomát megörökítik és a monte-carlói „Bajnokok Sétányán” helyezik el.

Puskás Ferenc Golden Foot díja (Puskás Intézet)

A magyar klasszist 2006. augusztus 28-án tüntették ki. Puskás Ferenc betegsége miatt nem tudott személyesen jelen lenni az eseményen, így a szervezők már korábban, Budapesten levették a mintát a lábáról. Az Aranycsapat világsztárján kívül olyan volt és jelenlegi legendák lábnyomait helyezték el Monacóban, mint, Alfredo di Stéfano, Cristiano Ronaldo, Diego Maradona, Eusébio, Michel Platini, Pelé, vagy Zinédine Zidane.