Győzni, győzni, győzni kell

2023-11-13

A Ferencvárosi TC büszkélkedhet a hatodik leghosszabb győzelmi szériával a labdarúgás történetében.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) honlapján tette közzé a labdarúgás történetének leghosszabb győzelmi szériáit. A Ferencvárosi TC minden sorozatot figyelembe véve, zsinórban 25 mérkőzést nyert meg 1931. április 26. és 1932. május 31. között. Ezzel a 34-szeres magyar bajnok klub hatodik a listán. A negyedik hollandiai Ajax Amszterdam és az ötödik ukrán Shaktar Doneck neve mellett szintén 25 győztes meccs szerepel, de a lista készítői holtverseny esetén a győzelmi szériában található nemzetközi mérkőzéseket vették számításba. Utóbbi két csapat tehát több nemzetközi sikert aratott a Ferencvárosnál. A lista első helyezettje a walesi The New Saints gárdája 27 győztes találkozóval, amelyet 2016-ban teljesített az együttes. A walesi csapatot 26-26 sikeres összecsapással a második Ajax és harmadik német Dresdner SC követi.

(A borítóképen Ferencvárosi TC különböző jelvényei a nagyváradi Magyari Imre páratlan gyűjteménye, amelyet a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség /FIFA/ is bejegyzett.)