Puskás Ferenc és Ausztria

2021-10-29

A kiváló magyar támadó hetvenegy éve mesterhármast szerzett az osztrákok ellen.

1950. október 29-én Magyarország Ausztriát fogadta barátságos mérkőzésen. A 4–3-as magyar sikert hozó budapesti találkozón Puskás Ferenc triplázott, a harmadik gólját a 90. percben szerezte, amellyel megnyerte a meccset nemzeti csapatunk.

Az 1950-es Magyarország – Ausztria mérkőzés összefoglalója:

Puskás egész válogatottbeli pályafutását végigkísérték az osztrákokkal vívott mérkőzések. A legendás támadó 1945. augusztus 20-án a „sógorok” ellen góllal mutatkozott be a nemzeti együttesben.

Puskás Ferenc első válogatott mérkőzésére kapott emlékérme (Puskás Intézet)

Puskás 11 évvel később, az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei előtt, október14-én Ausztria ellen szerezte utolsó gólját és játszotta utolsó mérkőzését a magyar válogatottban.

Puskás Ferenc az 1954-es Ausztria – Magyarország (0–1) mérkőzésen (fotó: Puskás Intézet)

Puskás Ferenc karrierje során 16 fellépésen 13-szor vette be nyugati szomszédunk kapuját. Magyarországon 9 alkalommal volt eredményes, Ausztriában 4-szer szomorította a hazai drukkereket.

Puskás Ferenc 1955-ben, a 100. magyar-osztrák (6–1) mérkőzések 100. találkozón